Renowacja felg sprayem

Renowacja felg sprayem

Przygotowanie miejsca naprawy i miejsca, w którym naprawa będzie wykonywana:

 1. Jeżeli jest to możliwe, używaj sprayu na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu (piwnicy, warsztacie lub garażu). Pamiętaj o dobrym oświetleniu.
 2. Naprawy lakiernicze lub konserwacyjne należy przeprowadzać w temp. min. 15-20 °C, następnie należy dokładnie umyć naprawiane lub konserwowane elementy oraz bezpośrednio przyległe i pozostawić aż wyschną.
 3. Przed przystąpieniem do prac naprawczych lub konserwacyjnych, należy dokładnie osłonić sąsiadujące powierzchnie, tak aby uchronić je przed zabrudzeniem lotną farbą.
 4. Jeżeli naprawę wykonujemy w pomieszczeniu należy upewnić się, że posadzka jest czysta a dodatkowo należy skropić ją wodą.

Instrukcja renowacji felg:

 • Miejsca korozji szlifujemy (jeżeli występuje taka konieczność) wiertarką ze szczotką drucianą a następnie papierem ściernym na sucho o granulacji P 180-240, aż do gołej blachy.
 • Następnie papierem P 220-240 delikatnie szlifujemy brzegi pozostałego lakieru na szerokości 2-3 cm, w ten sposób w wykonujemy przejście z gołej blachy na oryginalny lakier.
 • Miejsca, których występowały ogniska korozji muszą być bardzo dobrze oczyszczone !!
 • Jeżeli tylko odświeżamy felgi i nie ma śladów korozji to wystarczy, że zmatowimy i wyrównamy malowaną powierzchnię. Miejsca gdzie mamy głębsze rysy i ubytki szlifujemy papierem na sucho 400, a następnie na mokro 800 aż uzyskamy równą matową powierzchnię.
 • Następnie miejsca należy odtłuścić używając odtłuszczacza, zmywacza silikonowego, benzyny ekstrakcyjnej czy denaturatu.
 • Jeżeli malujemy felgi razem z oponami to również odtłuścić należy opony, dzięki temu taśma będzie się lepiej trzymała. Po ich dokładnym oklejeniu również należy odtłuścić malowaną powierzchnię (naniesiony pył podczas oklejania).
 • Nanosimy podkład w kilku cienkich warstwach (starając się nie robić zacieków, powstają jeżeli będziemy nakładać zbyt duże ilości farby jednorazowo) w odstępach ok. 5-10 minutowych. Czas, po którym podkład gotowy jest do pokrycia to ok. 2-3h. (w rzeczywistości w przypadku odpowiednich warunków lub pomocy suszarki można uzyskać gotowość do pokrycia po ok. 30-60 min.). Podkład po wyschnięciu zrobi się matowy.
 • Jeżeli występują głębokie rysy lub wżery to należy użyć szpachlówki, którą nakładamy cienkimi warstwami na wcześniej przygotowany podkład. Po wyschnięciu bardzo delikatnie szlifujemy na sucho papierem P 180- 240.Następnie po zmyciu pyłu z powierzchni zmywaczem lub benzyną jeszcze raz nakładamy lakier podkładowy (2-3 cienkie warstwy).
 • Po wysuszeniu jeżeli występuje taka konieczność matujemy powierzchnie delikatnie szlifując na sucho papierem P 400 i na mokro papierem P 800 lub P 1000 (stosując dużo wody).
 • Przy tak zabezpieczonym miejscu mamy pewność, że dobrze zabezpieczyliśmy felgi przed korozją. Powierzchnię zmywamy zmywaczem lub benzyną i możemy przystąpić do lakierowania właściwym kolorem.
 • Należy pamiętać, żeby nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubą, unikając robienia zacieków (można pomóc sobie susząc lakier przy pomocy suszarki lub opalarki przez 20-30 sekund). Nasz efekt końcowy będzie wtedy właściwy.
 • Należy przed malowaniem wstrząsnąć energicznie puszką przez ok. 2 minuty, następnie lakierujemy z odległości ok. 30 cm nakładając kilka cienkich warstw w odstępach kilku 5-10 minut.
 • Rozpocznij malowanie od zakamarków i wnęk robiąc szybkie, energiczne i krótkie ruchy. Następnie polakieruj front i tył felg.
 • Lakier „bazowy” (właściwy kolor) można po około 50-60 minutach pokryć kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego tzw. klarem. Utwardzi i dodatkowo uszczelni powierzchnię warstwy lakierniczej.
 • Po dokładnym wyschnięciu polakierowanego elementu najlepiej po kilku dniach możemy naprawiane miejsce zeszlifować papierem P 2000 lub całość lakierowanych powierzchni papierem P 2500-3000 i pastą polerską , pozbywając się w ten sposób niechcianych drobinek czy paprochów.
 • Mycie myjką ciśnieniową miejsc lakierowanych można dokonać dopiero po kilku tygodniach.

PRODUKTY KTÓRE BYŁY UŻYWANE DO RENOWACJI FELGI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Opublikowane 2015-05-13 przez Patryk Home 0 10893

Zostaw komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Archiwalne

Blog - Kategorie

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Szukaj w blogu