Jak pomalować zaciski hamulcowe przy użyciu lakierów w sprayu lub farby pod pędzel.

Jak pomalować zaciski hamulcowe przy użyciu lakierów w sprayu lub farby pod pędzel.

Malowanie zacisków i bębnów możemy wykonać na dwa sposoby: demontując elementy do malowania lub lakierować je zamontowane na samochodzie, po uprzednim zabezpieczeniu pozostałych części.

Pierwsza metoda jest trochę bardziej pracochłonna i trudniejsza, ale dużo dokładniejsza, zwłaszcza przy lakierowaniu zacisków. Ponad to demontaż zacisków pozwala nam na dokładne ocenienie stanu prowadnic, tłoczka oraz gumowych uszczelek.

Lakierowanie elementów niezdemontowanych jest dużo prostsze, ale mniej dokładne i musimy dodatkowo zabezpieczyć (folia, papier maskujący, gazety, taśma itp.) pozostałe części. 

Najpierw musimy usunąć warstwę korozji i nagaru z zacisków hamulcowych. Najłatwiej użyć do tego celu szczotki drucianej a następnie papieru ściernego o gradacji od 120. W przypadku bębnów hamulcowych gdzie warstwa rdzy jest dużo większa lepiej użyć wiertarki wyposażonej w szczotkę drucianą. Następnie zabezpieczamy niemalowane elementy a powierzchnie, którą lakierujemy dokładnie odłuszczamy zmywaczem do hamulców lub benzyną ekstrakcyjną.

Oferowane przez lakiery do zacisków hamulcowych nie wymagają stosowania podkładu, a dzięki bardzo dobremu kryciu (w przypadku koloru żółtego, które zawsze gorzej kryją jest ono słabsze) z łatwością pomalujesz komplet zacisków i bębnów.

Lakier nakładaj 2-3 cienkimi warstwami w ostępie 10-15 minut. Farba schnię około 2-3 godziny, natomiast jej całkowite utwardzenie otrzymamy po paru dniach.

Chwila pracy daje bardzo fajne efekty i zadowolenie, że wykonało się coś samemu.

Malowanie zacisków zestawem firmy Motip przy użyciu farby pod pędzel pokazuje video , zapraszamy do obejrzenia:

Zobacz nasz kanał na YouTube!!!

Jeden z naszych klientów malował zaciski hamulcowe używając zestawu firmy Motip a dodatkowo zabezpieczył je lakierem bezbarwnym z utwardzaczem co dało następujące efekty :)

Opublikowane 2016-02-18 Home 0 18949

Related articles

Jak pozbyć się rys, zadrapań czy śladów...

Artykuł poinstruuje Cię jak naprawić drobne uszkodzenia lakieru

Zostaw komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Archiwalne

Blog - Kategorie

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Szukaj w blogu