Motip Dupli - pękający lakier spray 400ml

Nowy produkt

Profesjonalny lakier z serii Dupli Color Tuning gwarantuje uzyskanie niepowtarzalnego efektu spękań. Sam decydujesz jaki efekt chcesz uzyskach w zależności od koloru jaki użyjesz pod lakierem Crackle.

Sprawdzi się na wielu elementach, nawet na obrazach akrylowych, malowanym drewnie czy metalu.

Lakier występuje w 6 kolorach:

biały, szary, czarny, pomarańczowy, niebieski i zielony.

Więcej szczegółów

30,90 zł

- +

Marka: Motip

 
Więcej informacji

Efekt spękań uzyskujemy w dwóch prostych krokach.

Krok nr 1

Na wcześniej przygotowaną powierzchnię nakładamy lakier bazowy - koniecznie musi to być lakier akrylowy. Zaleca się zastosowanie  co najmniej dwóch warstw poprzecznych, aby uzyskać pewną grubość warstwy, która będzie optymalna do stworzenia efektu. Im więcej warstw farby, tym bardziej charakterystyczne jest późniejsze powstawanie pęknięć. Następnie odczekujemy około 45 minut aby powierzchnia przeschła. Lakier bazowy możemy wybrać z szerokiej gamy kolorystycznej.

Krok nr 2

Najlepszy rezultat zostanie osiągnięty, jeśli zastosuje się Crackle Spray w ciągu 72 godzin od położenia tła - lakieru bazowego. W przypadku nakładania cienkich warstw zostanie utworzona drobna struktura. Grubsze warstwy prowadzą do bardziej chropowatej struktury pęknięć. Nie rozpylać na powierzchnie pomalowane lakierem z żywicy syntetycznej!

Więcej warstw obu aerozoli doprowadzi do bardziej charakterystycznego efektu.

14 Inne produkty w tej samej kategorii

Porównaj 0