Jak uzyskać efekt chromu?

Jak uzyskać efekt chromu?

INSTRUKCJA PRAWIDŁOWEGO MALOWANIA LAKIEREM Z EFEKTEM CHROMU COLORMATIC

  • Jeżeli chcesz malować elementy aluminiowe - gołe (po piaskowaniu), to należy zastosować specjalny podkład do aluminium, który zabezpieczy je przed utlenianiem, znajdziesz go tutaj
  • W przypadku odnawiania elementów plastikowych zaleca się przed położeniem właściwego koloru zastosowanie na specjalnego podkładu do plastiku, który zwiększy przyczepność farby i będziemy mieli pewność, że lakier nie będzie się łuszczył, znajdziesz go tutaj.
  • Jeżeli przemalowujemy element można go tylko zmatowić ale jednak  zaleca się zastosować przynajmniej 1 warstwę podkładu akrylowego, który przygotuje grunt oraz zakryje ewentualne ryski i nierówności.
  • Należy pamiętać żeby zastosowany podkład przeszlifować na gładko (podkładu do plastiku nie szlifujemy - jest bezbarwny) stosując papier na mokro P600 - P800
  • Effect Primera nigdy nie szlifujemy - to jest nasze tło pod lakiery z różnymi efektami optycznymi
  • Przed przystąpieniem do malowania należy odtłuścić powierzchnię, zmywaczem silikonowym lub benzyną ekstrakcyjną.Na odtłuszczony element nanosimy Effect Primer. Pamiętajmy wymieszać farbę, potrząsając ją przez kilka minut. Nakładamy kilka cienkich warstw. W odstępach ok. 10-15 minut. 
Należy odczekać 15-30 minut - nie dłużej i możemy nakładać efekt chromu, proces jest identyczny jak w przypadku malowania Effect Primerem, potrząsamy pojemnikiem parę minut, a następnie nakładamy kilka cienkich warstw.Tak powinien wyglądać element po malowaniu efektem chromu.
All comments

Leave a Reply